عنوان: تاسیس دو مرکز رشد فناوری آسانسور و پله برقی در کشور
۱۳۹۲/۵/۱۸

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی در تاریخ 13 مرداد 1392 در جلسه‌ای با حضور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و تحقیقات و فناوری، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی و جمع دیگری از کارشناسان در دفتر معاونت وزیر علوم و تحقیقات و فناوری، مجوز تاسیس دو مرکز رشد فناوری آسانسورو بالابرها به دانشگاه علمی کاربردی کوشا و دانشگاه علمی کاربردی دماوند اعطاء شد.

مراکز رشد فناوری شهرک‌های علمی تحقیقاتی هستند که شرکت‌های دانش بنیان را در خود جا داده و با مکانیزم‌های حمایتی در طول مدت رشد مقدماتی و رشد، تلاش می کنند این شرکت‌های نوپا توانمند شده و ایده‌های تحقیقاتی خود را تجاری‌سازی کنند. شرکت‌های دانش بنیان تاسیس شده در مراکز رشد می‌توانند از تسهیلات دولتی، گمرکی و مالیاتی استفاده نمایند.
مرکز رشد دانشگاه کوشا در شهرک صنعتی شهرقدس و همچنین در جوار دانشگاه علمی کاربردی کوشا (تهران، کیلومتر چهار جاده مخصوص کرج، سه راه شیشه مینا) واقع شده است. مرکز رشد دانشگاه دماوند نیز در جوار دانشگاه علمی کاربردی دماوند (دماوند، روبه‌روی پمپ بنزین گیلاوند، بلوار شاهد، بلوار مراء) واقع شده است.
شایان ذکر است که دانشگاه علمی کاربردی کوشا و دانشگاه علمی کاربردی دماوند در اطلاعیه‌هایی جداگانه خبر از اعطای مجوز تاسیس اولین مرکز رشد فناوری آسانسورو بالابرها به مجموعه متبوع خود داده بودند که با توجه به مجوزهای صادر شده، به هر دو مرکز که هم زمان موفق به کسب این مجوز شده اند، تبریک گفته و امیدواریم در راه اعتلای صنعت آسانسور و پله‌برقی ایران گام بردارند.