تازه‌ترین شماره

شماره87- بهار1401


• سرمقاله
آخرین اخبار صنعت آسانسور و پله برقی

•استاندارد تراول کابل آسانسور

•آکومولاتور هیدرولیک و انواع آن

•نمایشگاه بین المللی اینترلیفت آلمان برگذار شد

•افزایش راندمان عناصر موثر در نجات اضطراری


اخبار و تازه‌هـا

اخبار داخلی و خارجی
 

 

اخبار داخلی
 • هفتادمین جلسه هیات مدیره سندیکای صنایع اسانسور  و پله برقی ایران برگزار شد

هیات مدیره سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران هفتادمین نشست خود را با حضور اعضا، بازرسین، مشاوران و مدیر اجرایی مجله دنیای آسانسور، سوم خرداد 1401 در محل سندیکا برگزار کرد.
از جمله  دستورات جلسه مورد بررسی در این نشست :
-بررسی گزارش اولیه حسابرسی عملکرد سال 1399
- تعیین تکلیف حقوق  و کارانه پرسنل اداری سندیکا
- بررسی تعرفه قیمت؛ کارشناسی، کنترل نظارت و ارجاع پرونده به حل اختلاف بود.
مشروح گزارش را در صفحه 36 ملاحظه فرمائید. • یازدهمین نمایشگاه بین المللی  آسانسور و پله برقی 14 تا 17 تیر 1401 برگزار می شود


اتاق تعاون ایران با انتشار اطلاعیه ای؛ تاریخ برپایی یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع آسانسور و پله برقی را 14 تا 17 تیر 1401 اعلام کرد.
در این اطلاعیه آمده است:
 برپایی نمایشگاه آسانسور و پله برقی موضوع: فراخوان ثبت نام اینترنتی یازدهمین نمایشگاه بین المللی آسانسور و پله برقی
(سال 1401).
اتاق تعاون ایران افتخار دارد در ادامه روند قبلی، یازدهمین نمایشگاه بین المللی آسانسور و پله برقی را همچون دوره های گذشته در محل دائمی نمایشگاه های  بین المللی تهران برگزار نماید.
تاریخ برگزاری این نمایشگاه در تقویم نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران به نشانی  ،   14 تا 17 تیرماه 1401 ذکر شده است، هر گونه تغییر تاریخ برگزاری ناشی از شرایط ،  به اطلاع خواهد رسید.
بدین وسیله از کلیه علاقمندان برای شرکت در این نمایشگاه دعوت می شود از روز شنبه مورخ 23 بهمن ماه 1400 از ساعت 10 صبح با مراجعه به لینک  iranliftex2022.iranconfair.ir  نسبت به ثبت نام اینترنتی اقدام نمایند.» 
 •  
  اخبار خارجی

 • هفدهمین دوره نمایشگاه بین المللی آسانسور و پله برقی استانبولهفدهمین دوره نمایشگاه  بین المللی آسانسور و پله برقی استانبول با حضور تعداد کثیری از شرکت های فعال در صنایع آسانسور و پله برقی از کشورهای مختلف و تولید کنندگان داخلی ترکیه در مرکز نمایشگاهی تویاپ برگزار شد.
هفدهمین دوره نمایشگاه  بین المللی آسانسور و پله برقی استانبول با همکاری انجمن صنعتگران آسانسور و پله برقی ترکیه (َAYSAD) و مدیریت اجرای شرکت تارسوس از 10 تا 13 مارس 2022 برابر با 19 تا 22 اسفند 1400 برگزار شد.
شرکت های بهران آسانبر(آپکس)، آریان آسانسور، بارلاس آسانسور، قارتال ، پرولیفت و دیگر نمایندگان برخی شرکت های دست اندرکار صنایع آسانسوردر هفدهمین دوره نمایشگاه بین المللی آسانسور و پله برقی استانبول دارای غرفه مستقل داشتند.
بر اساس خبر منتشر شده در پایگاه اینترنتی، این نمایشگاه که ابتدا توسط شرکت تارسوس برای اوایل ژوئیه 2021 برنامه ریزی شده بود، به ماه مارس 2022 تغییر  یافت.
بر اساس این خبر و پس از  همه گیری کوید 19 و براساس خواسته های غرفه داران و توصیه AYSAD (انجمن صنعتگران آسانسور و پله برقی)  تشکل حامی اصلی نمایشگاه، شرایط همه گیری کرونا سبب شد این رویداد  با بیش از یک سال   تأخیر  انجام شود.
مشروح گزارش را در صفحه54  ملاحظه فرمائید.


  • نمایشگاه بین المللی  اینترلیفت آلمان برگزار شد  نمایشگاه بین المللی آسانسور و پله برقی اینترلیفت دوره جدید خود را با حضور تعداد کثیری از شرکت کنندگان فعال در رسته های مختلف صنایع آسانسور و پله برقی و تجهیزات مرتبط، از کشورهای مختلف برگزار کرد.
  درنمایشگاه اینترلیفت 2022 که از 26 تا 29 آوریل  برابر با 6 تا 9 اردیبهشت1401 در محل نمایشگاه های
   بین المللی شهر آگسبورگ آلمان برگزار  شد، بیش از 350 غرفه دار(مشارکت کننده) از 27 کشور دستآورها و نوآوری های خود در زمینه ی  تولید و ارائه راه حل های تخصصی حمل بار و انتقال مسافر در صنایع حمل و نقل عمودی به نمایش گذاردند.
  این دوره از نمایشگاه که پس از مدت ها تاخیر ( بدلیل پیشگیری از انتشار ویروس کوید19) در مقایسه با تقویم از پیش تعیین شده  برگزار شد، پس از افتتاح با برپایی کنفرانس های تخصصی کار خود را آغاز کرد.
  بر اساس اخبار منتشرشده در برخی پایگاه های اینترنتی با وجود، شیوع ویروس کرونا و نامشخص بودن برگزاری تعداد قابل توجهی از نمایشگاه ها، سمینار ها و گردهمآیی ها،  اما تا کنون(نیمه اول  می 2021) تعداد قابل توجهی از شرکت های تولید کننده تجهیزات آسانسور و پله برقی  در این نمایشگاه ثبت نام و اعلان  حضور کرده اند.
  همچنین سازمان دهندگان این نمایشگاه بین ( AFAG)  و VFA-Interlift می گویند؛ از مساحت نمایشگاه بین المللی حمل و نقل عمودی (VT) بیش از 90 درصد دراین دوره مورد استفاده قرار گرفت.


برگزاری سلسله نشست های بررسی پیش نویس استاندارد های ایمنی آسانسور
کمیته فنی سندیکا و کمیسیون فنی تدوین استاندارد نخستین جلسه بررسی سیم بکسل را برگزار کردند
نهمین سمینار سراسری آسانسور و پله برقی دوم اسفند1397 برگزار می شود
تاسیس سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی شعبه استان گلستان
مشاهده اخبار و تازه ها>